Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná

Vitajte v Lehote pod Vtáčnikom

Nastúpenie náhradníka na uvoľnený mandát poslanca Obecného zastupiteľstva v Lehote pod Vtáčnikom.Vytlačiť
 

ilustračné fotoV zmysle § 192, ods. 2) Zákona NR SR č. 180/2014 Z.z. o podmienkach výkonu volebného práva a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, nastúpenie náhradníka oznámi starosta obce do 15 dní po tom, čo zanikol mandát na úradnej tabuli obce a odovzdá mu osvedčenie o tom, že sa stal poslancom obecného zastupiteľstva. Osvedčenie podpisuje starosta obce. Starosta obce oznamuje  nastúpenie náhradníka na uvoľnený mandát poslanca Obecného zastupiteľstva v Lehote pod Vtáčnikom.

Na verejnom zasadnutí Obecného zastupiteľstva konaného dňa 26.09.2019 oznámil poslanec Martin Levčík vzdanie poslaneckého mandátu. Následne dňa 30.9. 2019 doručil  Martin Levčík do podateľne obce Lehota pod Vtáčnikom písomné vzdanie sa mandátu poslanca  Obecného zastupiteľstva v Lehote pod Vtáčnikom.

V zmysle § 192, ods. 1) Zákona NR SR č. 180/2014 Z.z. o podmienkach výkonu volebného práva a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov  nastupuje ako náhradník kandidát, ktorý získal najväčší počet platných hlasov  pre volebný obvod č. 1 - Obce Lehota pod Vtáčnikom vo voľbách  do orgánov samosprávy obcí, ktoré sa konali  dňa 10.11. 2018.  Náhradník, ktorý získal najväčší počet platných hlasov je  p. Ing. Vladimír Jakubis.

 

 

Ing. Ján Daňo

 starosta obce

 

 


 
 
webygroup
ÚvodÚvodná stránka