Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná

Vitajte v Lehote pod Vtáčnikom

Deň obce 2019Vytlačiť
 

pohľad na jarmok Vážení spoluobčania.
6. júla v Lehote pod Vtáčnikom  pripravujeme pekné podujatie – Deň obce spojený s prezentáciou a predajom ľudovo-umeleckých výrobkov. Hlavnou myšlienkou tohto podujatia je, aby sme sa spolu stretli, aby sme sa cítili ako jeden celok, jedna obec a aby sme sa spolu dobre zabavili, niečo nové naučili.
Snahou organizátorov je zapojiť do tohto podujatia čo najviac spoluobčanov, organizácii, dobrovoľníkov,  aby sme si spoločne pripravili pre nás všetkých perfektný deň, aby to bolo podujatie také naše – spoločné, lehotské.  Podujatie začne o 14,00 hodine na Námestí SNP.
Po pozdravnom vystúpení starostu obce je pre všetkých pripravený priamo na námestí bohatý kultúrny program. Predstavia sa malí i veľkí tanečníci z tanečnej skupiny XOANA, spevácke skupiny Dúbravanka i Bukovina, členovia klubov dôchodcov, mladé spevácke talenty z obce, kapely Hybrid Kryptonit a Country limit club. Od 19,00 hodiny bude podujatie pokračovať až do polnoci zábavou.
Neodmysliteľnou súčasťou Dňa obce je jarmok ľudovo-umeleckých výrobkov, či bohaté občerstvenie. V ponuke bude napríklad pískacie oblečenie, háčkované hračky, ručne robená bižutéria, pletené košíky, ľanové košele, hračky, prírodné produkty a množstvo iných zaujímavých výrobkov. Aby ste neboli hladní, pochutiť si budete môcť na grilovaných špecialitách, pečených klobáskach, poľovníckom guláši. Pre mlsné jazýčky je zabezpečená cukrová vata, pukance, trdelníky či donuty. No a okrem tradičných nápojov si budete môcť vychutnať výbornú kávu.
V tomto roku si na Dni obce budete môcť zakúpiť aj tombolové lístky, pretože organizátori zabezpečujú veľmi zaujímavé a pestré ceny do tomboly. 
Obec pri príležitosti Dňa obce vydala pohľadnicu a magnetku, ktorú si takisto budete môcť kúpiť práve na tomto podujatí.
Ďalšou novinkou tohoročného Dňa obce sú sprievodné podujatia, o ktoré sa postarajú členovia hádzanárskeho oddielu TJ Baník, Obecného futbalového klubu Baník a Miestneho spolku červeného kríža. Pre deti i dospelých pripravujú rôzne zaujímavé aktivity. Samozrejme, nebude chýbať ani zábavný lunapark či  nafukovací hrad.
Organizátori veria, že celé podujatie bude spontánne, srdečné a všetci spoločne si ho užijeme a dobre sa zabavíme.  
V tomto roku by sme chceli podujatie obohatiť o fotografickú prezentáciu – „Nultý ročník Lehotského foto objektívu“. Preto ak radi fotíte, môžete sa do tejto prezentácie zapojiť. Neviete ako? Jednoducho. Nezáleží na veku. Prezentačnej výstavy sa môže  zúčastniť  každý obyvateľ Lehoty pod Vtáčnikom. Na výstavu  môžete prihlásiť najviac 4 fotografie rôzneho žánru. Uprednostňované budú fotografie s tematikou obce – história, súčasnosť, zaujímavosti.... ale nie je to podmienka. Najideálnejšie by bolo, keby ste fotografie doručili v elektronickej podobe do Domu kultúry p. Cipovovej do 1. júla, prípadne predsedovi komisie kultúry Martinovi Levčíkovi do trafiky na Námestí SNP. Môžete ich priniesť osobne, prípadne e-mailom na adresu: kultura@lehotapodvtacnikom.sk Minimálna veľkosť fotografie:  A4   alebo  vo formáte JPG 2048 x 1536 . K  fotografiam je potrebné pripísať nasledujúce údaje:
meno a priezvisko
číslo fotografie
názov fotografie
miesto, kde bola fotografia zhotovená.
Fotografie, ktorých  kvalita nebude postačujúca, nebudú zaradené na výstavu . Veríme, že budeme mať z čoho vyberať a pripravíme pre nás peknú paletu pestrých fotografií.

Taktiež sa obraciame sa na všetkých, ktorí vyrábate rôzne originálne predmety, vyšívate, štrikujete, maľujete..... skrátka všetci, ktorí by ste chceli ukázať svoju tvorbu širokej verejnosti, prihláste sa v Dome kultúry v Lehote pod Vtáčnikom u p. Kataríny Cipovovej, kde dostanete bližšie informácie o pripravovanom podujatí.  Informovať sa môžete e-mailom na adrese: kultura@lehotapodvtacnikom.sk

 


 
 
webygroup
ÚvodÚvodná stránka