Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2

Vitajte v Lehote pod Vtáčnikom

DAJME STOP VANDALIZMU!Vytlačiť
 

ilustračné fotoVážení spoluobčania.

Žijeme v obci, ktorá vo svojom rozvoji, skrášľovaní a neúnavnom hľadaní možností pre nepretržitosť v dobrom žití všetkých spoluobčanov. Ani v tomto roku tohto volebného obdobia sa na tomto snažení neuberá. Boli sme úspešní v obhajobe ďalších projektov, ktoré sa budú realizovať do konca tohto roku i v roku budúcom.

Žiaľ, že naše snaženie je narúšané vandalizmom, devastuje sa to čo sa vybudovalo a buduje, verejné priestranstvá, ktoré majú oddychové poslanie pre staršiu i mladšiu a najmladšiu generáciu sú znehodnocované. zeleň za značných nákladov udržiavaná je znečisťovaná prechádzkami so psami,fontány sú ničené, jazierko s fontánou na Námestí SNP sa znehodnocuje hádzaním rôznych nežiaducich predmetov vrátane zhŕňania i hádzania zo svahov kamenia a ďalších negatívnych javov.

Udalosti v nočných hodinách z nedele na pondelok tento týždeň, ktoré si zvolili mladiství chlapci hovorí za všetko. Vozili sa medzi bytovkami na kontajnery  a vysypaním odpadu na chodník, kúpaním sa v jazierku, hlučným a nedôstojným správaním sa pred hasičskou zbrojnicou a ďalšie negatívne javy. To vo svojom súhrne priam núti zodpovedné orgány obce prijímať legislatívne zamedzujúce opatrenia i súčinnosť s políciou, prokuratúrou či súdmi.

Starosta obce pozýva do súčinnosti v zamedzovaní týchto negatívnych javov našich spoluobčanov. Dávajte nám informácie o chystanom či uskutočnenom vandalizme aby tak obec vyznamenaná strieborným krížom Prezidenta SR II. stupňa, a dávaná širokým okolím názov príkladná obec, takou i ostala a postupovala tak i v budúcich rokoch.

Z posledných udalostí sa s príslušnými orgánmi robí analýza, s cieľom zamedzenia tohto nedôstojného správania sa a ničenia hodnôt, ktoré nám do obce prichádzajú len vďaka systémovej a koncepčnej práci orgánov obce.


 
 

dnes je: 24.9.2018

meniny má: Ľuboš, Ľubor

webygroup
ÚvodÚvodná stránka